چه ویژگی هایی را باید در خرید روتختی رعایت کنیم؟

چه ویژگی هایی را باید در خرید روتختی رعایت کنیم؟

چه ویژگی هایی را باید در خرید روتختی رعایت کنیم؟

یکی از کالا های ضروری که در زیبا تر شدن هر چه بیشتر اتاق های خواب نقش مهمی ایفا می کند، روتختی برای سرویس خواب است.

با توجه به کاربرد های روتختی ها به انواع؛ روتختی یک نفره، روتختی دونفره، روتختی عروس، روتختی کودک و نوجوان، روتختی سه بعدی می توان اشاره کرد.

نکاتی از جمله طرح، جنس، نوع کاربرد روتختی، دکوراسیون اتاق خواب و … در انتخاب روتختی مناسب باید مورد توجه قرار بگیرند.

خرید روتختی یک نفره :

بهتر است خرید کالایی مانند روتختی یک نفره را به بعد از تغییرات دکوراسیونی موکول کنید تا بتوانید انتخاب جامع تری داشته باشید.

برای انتخاب رنگ روتختی یک نفره با توجه به رنگ دیوار ها می توانید یا نزدیک به رنگ خود دیوار یا کاملاً متضاد آن عمل کنید. بهتر است از خرید روتختی یک نفره که جنس مصنوعی و پلاستیک دارند به دلیل حساسیت زایی، بگذرید.

فصل استفاده از سرویس لحاف را هم در نظر داشته باشید. بعضی از سرویس ها دارای پتوی نازکی هم هستند که برای زمستان بسیار کاربردی اند.

روتختی ساتینت کد ۱۰۰۱

خرید روتختی دونفره :

معمولاً تمام نکاتی که در هنگام خرید روتختی عروس در نظر می گیریم، در خرید های معمولی تر، مانند انتخاب روتختی دونفره هم مهم هستند.

مهمترین نکته شاید چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب باشد که بیشترین تاثیر را بر طرح و مدل روتختی دونفره دارد. برای تخت هایی با مدل های کلاسیک و سلطنتی، بهتر است روتختی از جنس های براق تر و پرجاذبه تر شبیه ساتن استفاده شود.
اما برای چیدمان های ساده تر و به اصطلاح امروزی مدرن تر، روتختی دونفره نیز بهتر است ساده و سبک با طرح های چاپی انتخاب شوند.

معمولاً ابعاد روتختی و سرویس های خواب استاندارد تولید می شوند ولی باز هم در هنگام خرید، با توجه به ابعاد تخت خواب خود اقدام نمایید.

روتختی ساتینت کد ۲۰۰۱

 

این مقاله هم برای شما مفید است : جهیزیه عروس

 

خرید روتختی عروس :

یکی از موارد مهم و وقت گیر در خرید جهیزیه، انتخاب و خرید سرویس عروس و سرویس خواب است.

هنگام خرید روتختی عروس باید به نکاتی حتماً توجه کنید. مثلاً اندازه روتختی، نوع پارچه و جنس آن، تزئین هایی که معمولاً برای روتختی عروس در نظر گرفته می شود، رنگ و استایل سرویس عروس که با چیدمان وسایل اتاق خواب و رنگ آمیزی اتاق و دکوراسیون آن هماهنگی داشته باشد. همچنین تعداد تکه های مورد استفاده و دارای کاربرد برای نو عروس خیلی مهم است.

 

بهترین جنس سرویس ها معمولاً اجناس نخی هستند که علاوه بر آلرژی زا نبودن (ضدحساسیت)، بافت سبک و مقاومی دارند که شستشوی آنها هم به مراتب راحت تر است.

معمولاً رویه روتختی عروس را شیک تر در نظر می گیرند. به عنوان مثال از جنس ساتن، ابریشم، خز و مواردی از این دست … همچنین دست دوزی های با ارزش و هنرمندانه هم در زیبا تر کردن این کالا اثرگذار خواهند بود. انواع سنگ دوزی یا مروارید دوزی ها، تکه دوزی و روبان دوزی، تور دوزی ها از جمله این موارد هستند.

 

روتختی عروس کد ۳۰۰۱

 

خرید روتختی کودک و نوجوان :

 

انتخاب و خرید روتختی کودک و نوجوان و سرویس های مخصوص خواب بچه ها، دقت زیادی را می طلبد.
اولین نکته انتخاب سایز مناسب روتختی کودک و نوجوان است، که این سایز بندی براساس ابعاد سرویس تخت کودک و نوجوان تعیین می شود.

 

اینکه ابعاد تخت مخصوصاً برای کودک، نوزادی است و یا تا نوجوانی هم پاسخگوی نیاز کودک می باشد! دومین نکته رنگ و طرح های روتختی است که باید متناسب با سن و علاقه خود کودک یا نوجوان باشد. انها را در خرید وسایل شان، مورد مشورت قرار دهید و شریک شان کنید. برای خرید روتختی کودک و نوجوان ضروری ترین نکته شاید همین باشد، حتماً برایشان خاطره سازی کنید.

روتختی کودک و نوجوان کد ۴۰۰۱

خرید روتختی سه بعدی :

 

روتختی سه بعدی، از جدید ترین مدل های روتختی است که به دلیل نحوه خاص چاپ و تکنیک های ویژه روی پارچه، هنگام نگاه کردن، بیننده مجذوب آن شده و به صورت حجم دار آن را می بیند. یعنی روتختی سه بعدی به شکلی طراحی شده که طرح های مورد استفاده در آن عمق دارند و مثل تصاویر واقعی در طبیعت به چشم می آیند.

روتختی سه بعدی کد ۵۰۰۱

روتختی ساتینت

 

در تولید روتختی ساتینت از نوعی پارچه استفاده شده است که با پارچه ساتن متفاوت است. صد در صد پنبه ای است، نرم و لطیف با بافت تراکم بالا وعمر طولانی. تفاوتش با پارچه ساتن این است که لیز نمی خورد اما براق و درخشنده است. نرمی و لخت بودن این پارچه باعث شکل گیری عالی در روتختی ساتینت می شود.

 

دیدگاه‌ها ۰

*
*

*

code