چند گام تا حذف لکه از روی تشک

چند گام تا حذف لکه از روی تشک

تمیز کردن تشک تخت و مقدمه ‌ای بر آن

 

تشک تخت یکی از وسایلی است که مدام از آن استفاده می ‌شود؛ استفاده مداوم از تشک تخت که حداقل یکبار در شبانه روز با بدن ما در تماس است این ضرورت را ایجاد می ‌کند تا نسبت به نظافت آن اهمیت بیشتری قائل شویم. اگر در نظافت هفتگی خود تشک را از قلم بیاندازید جمع باکتری‌ ها و لکه ‌های ایجاد شده روی تشک می‌ توان منجرب به بیماری ‌های پوستی شود!

اما چگونه باید تشک را تمیز کنیم؟! ما در این مقاله در چندگام روش‌ هایی را برای نظافت تشک تخت خواب ارائه خواهیم کرد. دشواری تمیز کردن تشک زمانی است که شما از تشک بدون روتختی استفاده می ‌کنید!

 

این مقاله هم برای شما مفید است: ویژگی های یک تشک خوشخواب چیست؟

 

ترفند ‌هایی برای نظافت تشک تخت خواب

 

۱. اولین گام جارو کردن تشک است؛ شما می ‌توانید برای این منظور و در صورت عدم وجود لکه ‌های سر سخت از سر بزرگ جارو برقی استفاده کنید و کاملاً روی تشک را جارو کنید. برای گوشه ها، زوایا و شیار های روی تشک، سری جارو را بر داشته و از لوله ی آن استفاده کنید.

۲. در صورتی که لکه‌ های زرد رنگی بر روی تشک مشاهده کردید، یک پارچه تمیز را با آب سرد خیس کنید. لکه را با پارچه مرطوب لکه گیری کنید. هرگز روی لکه را با دستمال نکشید. زیرا این کار می تواند لکه را پخش کند. سعی کنید با ضربات دستمال، لکه را جذب دستمال کنید.

۳. در صورتی که مرجله دوم برای پاک کردن لکه کفایت نکرد می‌ توانید از اسپری ‌های موجود در بازار تحت عنوان اسپری لکه بر استفاده کنید.

برای این منظور لکه بر را بر روی تشک با دستمال خشک و تمیز اسپری کنید و آن را روی محل کثیفی بکشید. سپس به مدت یک ربع منتظر بمانید تا اسپری بر روی تشک باقی بماند و بعد از آن همان منطقه را با یک پارچه تمیز و مرطوب پاک کنید.
توجه داشته باشید که لکه ‌بر را به طور مستقیم بر روی تشک اسپری نکنید. چرا که تشک ها برای خیس شدن طراحی نشده اند.

دیدگاه‌ها ۰

*
*

*

code