جهیزیه عروس

جهیزیه عروس

جهیزیه عروس و مقدمه ‌ای بر آن

رسم و رسومات ما از گذشته تا کنون به این شکل بوده است که هنگامی که دو زوج برای عروسی آماده می‌ شوند. خانواده عروس بایست برای دختر خود جهیزیه تهیه کنند.

اما این جهیریه شامل چه مواردی می ‌شود بهتر است چه چیز هایی را برای جهیزیه تکمیل کنیم؟! در تهیه جهیزیه چه نکاتی را مورد توجه قرار دهیم؟

این موارد از مواردی هستند که اگر به آن پاسخ داده نشود استرس خانواده ها را بیشتر خواهد کرد و به دغدغه ‌ای بزرگ تبدیل خواهد شد.

راهنمای خرید جهیزیه عروس

 

در این راهنما به چند سوال شما در مورد وسایلی که حتما باید بخرید پاسخ خواهیم داد.

 

مبل هم بخریم؟

خرید مبل برای جهیزیه زیاد توصیه نمی‌شود چرا که معمولا متراژ خانه های زوج های جوان پایین است؛ به جای خرید مبل ‌های بزرگ و سلطنتی بهتر است از کاناپه ‌های نقلی استفاده کنید که هزینه زیادی نیز ندارد.

 

برای اتاق خواب چی بخریم؟

 

مهمترین بخش لوازم می ‌توان گفت مربوط به اتاق خواب می‌باشد خرید تخت خواب، خرید تشک، خرید رو تختی عروس، خرید بالش، خرید کمد ( در صورت نداشتن کمد دیواری )، دراور و میز آرایشی و غیره بخش عمده‌ ای از خرید های شما را تشکیل می‌ دهد.

البته خیلی از این وسایل غیر ضروری است مثلاً شما می‌ توانید به خرید تشک، خرید رو تختی عروس، بالش و کمد بسنده کنید و از هزینه ‌های جاری بکاهید.

یک تخت خواب ساده غیر وارداتی را می توان با صرف هزینه ۲ تا ۳ میلیون خریداری کرد. برخی از افراد ترجیح می دهند با خرید تخت خواب های فلزی و فرفوژه هزینه ها را کاهش بدهند.

( برای کاهش هزینه‌ ها می‌ توانید نسبت به خرید اقساطی روتختی، تخت و سایر موارد نیز اقدام کنید. )

تخت خواب فلزی از نظر دوام و طول عمر بهتر از نوع چوبی است و برای زوج های مستاجر مناسب تر است چرا که با هر بار اسباب‌کشی، آسیب کمتری به آن وارد می شود ولی یکی از معایب این نوع تخت خواب ها وزن نسبتا زیاد آن است ضمن اینکه نمی توان زیر پایه های آن فرش انداخت چون احتمال سوراخ شدن فرش توسط پایه های تخت وجود دارد.

 

از خرید وسایل غیر ضروری بپرهیزید!

 

تابلو ها و لوازم تزئینی خانه عروس و داماد مصداق بارزی از این هزینه ‌های اضافی است که بعضی از خانواده ها برای اینکه جهیزیه پر زرق و برقی داشته باشند آن ‌ها را تهیه می‌ کنند.

 

خریدن لوازم مارک دار و غیر ضروری باعث بالا رفتن هزینه جهیزیه می شوند ولی باید این نکته را در نظر داشت که یک جهیزیه گران قیمت یا یک مهریه سنگین نمی تواند تضمینی برای خوشبختی زوجین باشد.

 

به طور کلی وسایل ضروری وسایلی هستند که در حال حاضر شامل نیازی های اساسی زندگی زو‌ج ها نشوند و آن ها بتوانند بعد ها نیز آن را تهیه کنند.

دیدگاه‌ها ۰

*
*

*

code