پتوی خوب چه پتویی است؟

پتوی خوب چه پتویی است؟

پتوی خوب چه پتویی است؟

 

پتو یکی از منسوجات مهم مورد استفاده در اتاق خواب همه افراد از هر سن می باشد. پتو ها از انواع الیاف مختلفی ساخته می شوند؛ مانند پنبه و پشم ( که البته در قدیم لحاف هم به آنها می گفتند ) اما امروزه از الیاف مصنوعی هم در ساخت پتو استفاده می شود.

 

پتو و انواع پتو :

پتو روکشی پشمی است که برای گرم کردن بدن در هنگام خواب استفاده می شود. البته با الیاف دیگر هم ساخته می شوند مانند پنبه، پلی استر و پشم شیشه. انواع پتو مانند؛ پتو یک نفره، پتو دونفره و پتو مسافرتی هستند.

 

پتو مسافرتی:

 

پتو مسافرتی، سبک و کم جا هستند و به راحتی قابلیت جا به جایی دارند. از الیاف مصنوعی ( پشم شیشه در میان پارچه نخی ) ساخته می شوند و معمولاً گرمای مناسبی دارند. بدون حساسیت هم هستند و برای بچه ها گزینه مناسبی اند.

پتو ژله ایی:

 

این پتو ها با الیاف ابریشمی؛ نخ و پنبه بسیار نرم و لطیف ساخته شده و بسیار سبک و قابل جا به جایی می باشند. کیفیت بالایی داشته و طرفداران زیادی هم پیدا کرده است.

 

در ابعاد پتو یک نفره و پتو دونفره تولید می شوند و به دلیل طرح های زیبا و متنوع می توان به عنوان روتختی هم استفاده شوند و در ضمن غالباً ضد آلرژی هم هستند. معمولاً قیمت بالایی هم نسبت به بقیه پتو ها ندارند.

 

چطور پتو مسافرتی را نگهداری کنیم؟

 

پتو را بعد از شستشو در آفتاب مستقیم قرار ندهید تا که رنگ خود را از دست ندهد. نگهداری در محیط مرطوب باعث آسیب به الیاف می شود. برای شستشوی پتو های سبک و کم حجم، از آب ولرم و مایع لباس شویی باید استفاده کرد و اگر با دست قصد شستشو دارید، از چنگ زدن زیاد خودداری کنید.

 

بهترین پتو در تولیدات داخلی:

 

شرکت های مختلفی درایران مشغول تولید انواع پتو می باشند. از جمله پتو نرمینه و پتو گلبافت. تولیدات این کارخانجات، با کیفیت بالا حتی به کشور های خارجی هم صادر می شود.

 

پتو نرمینه:

 

شرکت پتو نرمینه با بهترین کیفیت نخ، حدود ۱۷ سال است که شرکت نام آشنایی در عرصه تولید انواع پتو می باشد. تمامی مراحل تولید از ریسندگی نخ گرفته تا طراحی توسط متخصصان مجرب انجام می گیرد. نرمینه برای همه سلیقه ها ، طرح و نقش متفاوتی به صورت پتو یک نفره و پتو دو نفره در نظر گرفته است.

 

پتو گلبافت:

 

این شرکت نزدیک به پنجاه سال است که در حوزه نساجی مشغول به فعالیت می باشد و به روز ترین محصولات را با متد جهانی و طراحی های زیبا و چشم نواز روانه بازار کرده است.

 

از محصولات پتو گلبافت می توان به پتو نوجوان و نوزاد، پتو گل برجسته و انواع پتو های سفارشی اشاره کرد.

 

برای خرید پتو می توانید علاوه بر مراجعه به فروشگاه ها از خرید غیر حضوری از نمایندگی های این شرکت ها، هم استفاده کنید.

 

نکات مهمی که در خرید پتو باید به آنها توجه داشت:

 

۱) سایز آن را متناسب با استفاده از آن انتخاب کنید.
۲) براساس هزینه ای که می خواهید صرف کنید، برند مورد نظرتان را انتخاب نمایید.
۳) پتویی که قابلیت شستشوی آسانی داشته باشد، خریداری کنید.
۴) در انتخاب طرح و رنگ نهایت دقت را داشته باشید.
۵) پتو هایی با وزن کم و سبک را خریداری کنید.
۶) اگر دچار آلرژی های پوستی و تنفسی هستید در انتخاب نوع الیاف به کار رفته در آن، دقت زیادی کنید.

 

بهترین پتو چه پتویی است؟

 

پتویی سبک، قابل حمل و نقل، با درجه گرم کنندگی بالا مخصوصاً برای مناطق سردسیر، با قیمت مناسب، برند معتبر و دارای ضمانت نامه؛ دو شرکت معتبر در ایران در عرصه تولید انواع پتو، پتو نرمینه و پتو گلبافت می باشند.

 

دیدگاه‌ها ۰

*
*

*

code