راهنمای خرید سرویس خواب مناسب

راهنمای خرید سرویس خواب مناسب

راهنمای خرید سرویس خواب مناسب

 

سرویس خواب در انواع مدل ها و طرح ها، یکی از مهمترین اجزای اتاق خواب خانه محسوب می شوند. سرویس خواب ها علاوه بر تخت خواب، اجزای دیگری نیز دارد که مکمل آن به حساب می آیند. سرویس ها می توانند از ترکیب هایی مانند چوب، ام دی اف و فلز ساخته شوند.

 

سرویس خواب مناسب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

 

یکی از اسباب مورد نیاز و مهم برای اتاق خواب، برای همه سنین وجود سرویس خواب مناسب است. یک سرویس خواب مناسب علاوه بر زیبایی و هماهنگی با دکوراسیون اتاق خواب، باید ویژگی های مطلوب دیگری نیز داشته باشد.

 

به طور مثال؛ ۱) متریال مطلوب و مواد استفاده شده درجه یک در ساخت سرویس ۲) کامل بودن سرویس خواب که شامل؛ تخت خواب، پاتختی، میز آرایش و آینه، پاف و صندلی میز آرایش، در برخی موارد هم کمد ۳) ابعاد سرویس ۴) ویژگی های منحصر به فرد در برخی سرویس ها مانند کشو زیر تخت ۵) وزن سرویس خواب

 

انواع مدل های تخت خواب:

تخت خواب نوزاد و نوجوان:

برای استفاده نوزادان و کودکان نوپا، و در مراحل بعد، نوجوانان مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به کاربرد این تخت خواب برای سنین نوزاد، کودک و نوجوان طرح های متفاوتی وجود دارند. معمولاً دارای نرده برای محافظت از کودک می باشد و ابعاد استانداردی هم دارند که به راحتی قابل جا به جایی باشند.

تخت خواب دونفره:

برای استفاده زوجین مناسب می باشد و دارای طرح های مدرن، سلطنتی و کلاسیک، می باشند. متریال به کار رفته در انواع تخت خواب ها؛ یا چوب و مشتقات چوب است و یا از فلزات است.

تخت خواب یک نفره:

ابعاد این تخت خواب ها طوری است که فقط یک نفر می تواند در آنها استراحت کند.

تخت خواب دوطبقه:

تاشو، مبل تخت خواب شو از انواع دیگر مدل های تخت خواب می باشد.

 

 

متریال مورد استفاده در تخت:

تخت ها، از نظر مواد به کاربرده شده می تواند از چوب طبیعی، ام دی اف و فلز باشتد. معمولاً تخت های فلزی به دلیل سنگینی فلز، وزن بالاتری دارند. فریم فلزی و چوبی، علاوه بر زیبایی، در راحتی ساختار تخت هم نقش به سزایی خواهد داشت. فریم همان اسکلت اصلی تخت می باشد.

 

انواع مدل های سرویس خواب:

 

سرویس خواب ها به طور کلی یا طراحی مدرن دارند و یا کلاسیک و سنتی.

 

سرویس کلاسیک:

به سرویس خوابی گفته می شود که طرح های سلطنتی و همراه با تاج هستند. این مدل برای همه سنین مناسب می باشد. معمولاً دارای رنگ با زمینه طلایی ساخته شده و با مبلمان سلطنتی هماهنگی خوبی خواهد داشت.

سرویس مدرن:

سرویس خواب مدرن دارای اجزای جداگانه ای است که از هر جنس ( فلزی، چوب یا ام دی اف ) می تواند ساخته شده باشد.

این مدل ها طرح های ساده ای دارند که در اوج سادگی، زیبایی و شکوه خاصی دارند و با دکوراسیون های مدرن ساده و خلوت با رنگ های خنثی، هماهنگی پیدا می کنند. معمولاً رنگ های سفید، خاکستری و سیاه از مهمترین رنگ های به کار رفته در سرویس مدرن می باشد.

 

اجزای تشکیل دهنده یک سرویس خواب کامل:

به غیر از تختخواب، میز آرایش و آینه، صندلی میز آرایش و پاتختی، از بقیه اجزای یک سرویس می باشد.

امروزه علاوه بر مدل های رایج سرویس خواب، تولید باکس تخت هم رونق گرفته است.

باکس تخت نوعی تخت خواب است که فریم فلزی و چوبی دارد با روکشی پارچه ای از جنس های مختلف مثل مخمل.

باکس ام دی اف اسکلت این نوع باکس ها از ام دی اف ساخته شده و معمولاً می توانند وزن بالایی را تحمل کنند. مصارف این نوع از باکس ها در خانه های با فضای کوچک، سوئیت ها و هتل ها می باشد.

دیدگاه‌ها ۰

*
*

*

code