تفاوت تشک طبی و معمولی در چیست؟

تفاوت تشک طبی و معمولی در چیست؟

مقدمه ‌ای بر تهیه تشک طبی

 

اگر شما نیز حتی یکبار برای خرید تشک اقدام کرده باشید حتماً از گوش فروشنده شنیده‌ اید که تشک طبی می‌خواهید یا معمولی؟! اما به واقع تفاوت این دو تشک در چیست؟ رویان خواب در این مقاله با توجه به تجربه کاری که در زمینه کالای خواب داشته چند مورد از بارزترین تفاوت‌ های تشک معمولی با طبی را برای شما بیان خواهد کرد.

 

تشک طبی بهتره یا معمولی؟

 

قبل از هر چیزی بهتر است بدانید که تشک‌ های معمولی در بازار با عنوان تشک فنری شناخته می‌ شود. بارزترین تفاوت ‌های تشک فنری و طبی به شرح زیر است. اگر بخواهیم کلی تر صحبت کنیم ما سه دسته تشک داریم تشک معمولی یا فنری، تشک طبی و تشک طبی فنری که در ادامه تفاوت این سه نوع را خواهیم گفت.

به طور خلاصه می توان گفت تشک طبی ( مدل آلینا )، سفت ترین نوع تشک است و تشک فنری منفصل ( مدل سوپر کلاس هارد، سوپر کلاس سافت، سوپر استار، ام بی ام، طبی پاکتی، های کلاس مموری )، نرم ترین نوع تشک و منعطف ترین آن ها است و تشک طبی فنری متصل ( مدل آناهیتا، باراباس، طبی فنری، فرست کلاس، کامفورت، کلاسیک ) که بسیار پُر فروش تر از دو نوع دیگر است از لحاظ نرمی چیزی بین این دو نوع محسوب می شود.

 

این مقاله هم برای شما مفید است: چند گام تا حذف لکه از روی تشک

 

اگر شما نیز با پزشکان ارتوپد مشورت می کنید پیشنهاد استفاده از نوع سوم یعنی تشک طبی فنری را به شما می‌ دهند. این تشک‌ ها ایده ‌آل ترین فرم را داشته و از عارضه ‌های مفصلی جلوگیری می ‌کند.

دیدگاه‌ها ۰

*
*

*

code