بدون شستشو لکه‌های فرش را از بین ببرید!

بدون شستشو لکه_های فرش را از بین ببرید!

مقدمه‌ ای بر لکه شدن فرش

 

این روز ها بسیار پیش میاید که در داخل منزل مایعات و یا چیز‌های دیگری بر روفرشی که در خانه استفاده می ‌کنید ریخته شود! در این موارد بایستی سعی کنید تا لکه روفرشی خانه را به سرعت از بین ببرید و آن را تمیز کنید در غیر اینصورت به لکه سخت تبدیل خواهد شد که گاهاً حتی با مراجعه به قالیشویی و شستشوی فرش نیز از بین نخواهد رفت!!!

 

ترفندی برای از بین بردن لکه روفرشی

 

برای از بین بردن لکه‌ های ایجاد شده بر روی فرش باید به این توجه کنید که لکه از چه نوع لکه‌ ای می‌ باشد. قبل از اینکه ترفند ‌ها را برای شما توضیح دهیم پیشنهاد می‌کنیم از راه ‌های محافظت فرش مثل استفاده از ملحفه یا روفرشی استفاده کنید.

ما در مقاله ” چگونه فرش را تمیز و سالم نگه داریم؟! ” به طور مصل در مورد محافظت از فرش صحبت کرده‌ ایم.

لکه های ایجاد شده در فرش به دسته‌ لکه های طبیعی، لکه جوهر معمولی، لکه های چربی تقسیم می ‌شوند که اگر بر روفرشی یا فرش دیده شوند می ‌توانید طبق راهکار‌ های زیر اقدام به تمیز کردن آن کنید.

 

تمیز کردن لکه های طبیعی

 

لکه‌ هایی که از میوه ‌ها و یا مواد غذایی مثل شیر بر روی فرش یا روفرشی ایجاد می‌ شوند لکه طبیعی هستند. آسان ترین لکه برای پاک کردن این لکه ‌ها هستند. آب و مقدار کمی مواد شوینده مایع ( یا سرکه سفید ) برای تمیز کردن آن ‌ها کافیست.

 

تمیز کردن لکه جوهر معمولی

 

مهترین حلال برای پاک کردن لکه جوهر ماست است!! به این روش که روی لکه ماست بریزید و آن را روی قسمت جوهری پخش کنید. بعد از این که ماست کاملاً با جوهر مخلوط شد، با یک قاشق آن را از روی فرش جمع کنید. این روش را چند بار تکرار کنید تا جوهر به طور کامل جذب ماست شود.

 

تمیز کردن لکه ‌های چربی

 

در این موارد از پارچه ‌ای کهنه استفاده کنید. برای این کار ابتدا پارچه را روی لکه بگذارید و روی آن اتو بکشید. توجه داشته باشید که حرارت باید متوسط باشد. گرما به انتقال باقیمانده روغنی از فرش یا روفرشی به پارچه کمک کند که بعداًًًًًً می تواند به صورت عادی شسته شود.

دیدگاه‌ها ۰

*
*

*

code