بالش چیزی که زیر سر می‌گذارید نیست!

بالش چیزی که زیر سر می_گذارید نیست!

مقدمه‌ ای بر تعریف بالش

 

این روز ها بسیاری از افراد مراجعه کننده بالش را با متکایی که زیر سر می‌ گذاریم اشتباه می‌ گیرند؛ اما یک بار برای همیشه بیاید تفاوت میان بالش و متکا را ببینیم! بیشتر تعریف بالش برای استفاده گردن و رانو و جلوگیری از مشکلات مفصلی است. برای روشن شدن تفاوت میان بالش و متکایی که بر روی تخت خواب خود دارید و بر روی آن روتختی کشیده‌ اید! بهتر است انواع بالش و کارایی آن را بشناسید.

 

انواع بالش

 

این روز ها انواع جدیدی از بالش به بازار آمده که مخصوص قرار دادن دور گردن، زیر سر، بین زانو ها و حتی بالش‌ های مختص دوران بارداری است. شما می ‌توانید این نوع بالش‌ ها را که عنوان طبی را هم یدک می ‌کشند تقریباً در تمام داروخانه‌ ها یا مراکز خرید بزرگ بیابید.

 

بالش‌ های طبی و انواع آن

 

به طور کلی این نوع بالش‌ ها که به دو دسته فوم‌ دار و بادی عرضه می‌ شوند را بالش طبی می‌ گویند که البته استفاده از فوم دار بیشتر توصیه می‌ شود؛ همانطور که گفتیم این نوع بالش‌ ها برای جلوگیری از عارضه‌ های مفصلی استفاده می‌ شوند. بالش ‌های طبی بر اساس کارایی به دسته‌ های زیر تقسیم می ‌شوند.

 

بالش‌ های دورگردنی

 

اگر مدت طولانی با کامپیوتر کار می‌ کنید و یا پشت فرمان اتومبیل هستید از این بالش U شکل برای جلوگیری از درد گردن استفاده کنید.

 

بالش‌ مخصوص زانو درد

 

اگر شما نیز از درد زانو رنج می ‌برید از این بالش استفاده کنید! بسیاری از افراد به هنگام خوابیدن به چهلو می خوابند که همین باعث سایش زانو ‌ها شده برای جلوگیری از این عارضه بهتر از از این نوع بالش ‌ها استفاده کنید.

 

بالش‌ مخصوص بارداری

 

شاید از بین بالش ‌های طبی، این نوع ‌اش از همه ناشناخته‌ تر و عجیب ‌تر باشد اما اگر تجربه مادر شدن را داشته باشید خیلی خوب می ‌دانید که سنگینی شکم مخصوصاً در ماه‌ های آخر بارداری باعث می ‌شود که مادر باردار در طول خواب کمی اذیت شود، بنابراین طراحی و تولید بالش ‌های بارداری به دلیل این بوده که این بالش زیر شکم خانم‌ های باردار در طول مدت خواب البته وقتی که به پهلو خوابیده ‌اند قرار گیرد و وظیفه تحمل سنگینی شکم را به عهده گیرد تا مادر بتواند با خیالی آسوده لذت یک خواب راحت را تجربه کند.

دیدگاه‌ها ۰

*
*

*

code