بالش مناسب برای خواب

بالش مناسب برای خواب

بالش مناسب برای خواب

یک بالش مناسب و خوب برای داشتن یک خواب راحت جادو می کند. بالش استاندارد باید موقعیت سر و گردن را در نظر داشته و بدون هیچ گونه آسیبی باعث ایجاد یک خواب شیرین شود. بالش های با تکنولوژی به روز نیز امروزه ساخته شده است که ویژگی های منحصر به فردی نسبت به بالش های سنتی دارد.

 

بالش خوب چه ویژگی هایی دارد:

یکی از اسباب راحتی هنگام خواب، داشتن تخت خواب راحت است که آن هم شامل تخت مناسب، پتوی لطیف، و بالش نرم و راحت است. وسیله ای چهارگوش، که با پَر یا پشم و الیاف دیگر و پنبه پُر شده و در تمام دنیا استفاده می شوند.

بالش ها با کارکرد های متفاوت، در بازار وجود دارند. انواع بالش مانند بالش طبی، مسافرتی، بالش پیلوا و غیره تقسیم می شوند.

یک بالش نامناسب علاوه بر فشار برگردن و ایجاد درد، سبب ناراحتی در ستون فقرات نیز خواهد شد و لذت یک خواب آرام و کامل را از انسان خواهد گرفت و علاوه بر مشکلات قبلی، کم خوابی را هم باید اضافه کرد.

بهترین بالش چه بالشی است؟

یک بالش خوب باید سر را در حالت بالاتر از بدن قرار دهد ولی ارتفاع خیلی بلند نیز نداشته باشد. همچنین از گذاشتن دو بالش بر روی یکدیگر هم باید اجتناب کرد. بالش باید از الیافی پُر شود که ضد حساسیت باشد به خصوص بالش کودکان؛ یک بالش مناسب خیلی سفت و یا خیلی شل و نرم هم نباید باشد.

 

بالش طبی چیست؟

ممکن است بر اثر قرار گرفتن گردن به حالت نامناسب، گردن دچار درد و ناراحتی هنگام حرکت و چرخش شود. نوع بالش و الیاف مورد استفاده در آن، و اندازه و ابعاد بالش در به وجود آمدن این وضعیت خیلی می تواند مؤثر باشد.

بالش طبی با توجه به استاندارد های حرکتی مربوط به سر و گردن طراحی شده و شرایط فیزیکی ایده آلی را نه تنها برای گردن، بلکه برای وضعیت عضلات شانه و بازو ها فراهم می آورد.

 

الیاف و فوم مورد استفاده در بالش طبیعی مخصوص بوده ( هوشمند ) و علاوه بر مناسب بودن وضعیت سر، بدن افراد را هم در وضعیت خوبی قرار می دهد.

انواع بالش طبی:

بالش ها طبی یا بادی هستند و یا فومی. بالش طبی بادی معمولاً به عنوان بالش های گردنی مورد استفاده در پشت گردن هنگام مسافرت هم شناخته می شوند.
بالش های فوم دار قابلیت تغییر حالت بر اثر شرایط را هم دارند.

از انواع بالش های طبی، علاوه بر نوع گردنی، مدل های مخصوص بارداری، زانو، و مخصوص نشستن را هم می توانیم اسم ببریم.

برای خرید بالش، مخصوصاً بالش طبی به فروشگاه های معتبر در این زمینه مراجعه کنید و به راحتی فریب خرید انواع تقلبی آنها را نخورید.

 

بالش پیلوا:

این بالش ها با الیاف نانو و نخ کربن طراحی و ساخته شده اند و دارای تکنولوژی جدیدی بوده و چون این بالش ها در کمپانی پیلوا مدل سازی شده است به همین نام شناخته می شوند.

بالش پیلوا ابعاد استانداری داشته، قابلیت شستشو دارد و به دلیل استفاده از الیاف نانو، سبک و لطیف و برخی دارای قابلیت های ویژه مانند ضد استرس، ویژه مادر وکودک و … هستند.

کوسن و کاربرد کوسن:

کوسن ها بالش هایی چهارگوش، کوچک، و سبکی هستند که در انواع و اقسام طرح ها و رنگ های شاد، باعث جلوه و زیبایی بیشتر دکوراسیون خانه شده و می توان با تغییر دادن آنها، در مبلمان و اتاق خواب خود، تغییر چشمگیری را ایجاد کنیم.

 

انواع طرح کوسن:

۱) اولین و رایج ترین طرح کوسن چهار گوش با گوشه های نوک تیز است که در بیشتر مبلمان ها می توان از آنها استفاده کرد.
۲) طرح کوسن سوییسی که لوله ای شکل اند و برای کناره های مبلمان سلطنتی استفاده می شوند.
۳) کوسن های گرد که به صورت ترکیبی با طرح های دیگر استفاده می شوند.
۴) کوسن های فانتزی مانند پولک دار، منگوله دار و انواع دیگر که موارد استفاده شان بیشتر بر روی تخت خواب ها می باشد.

دیدگاه‌ها ۰

*
*

*

code