ایرانی بخریم یا خارجی؟

ایرانی بخریم یا خارجی؟

مقدمه‌ ای بر کالای خواب و روفرشی ایرانی و خارجی

 

این روز ها بازار ما نه تنها در زمینه خرید کالای خواب و خرید روفرشی بلکه در تمام صنایع پر شده است از اجناس چینی و اروپایی که همواره بسیاری از خریداران را دو به شک کرده است که از اقلام ساخت ایران استفاده کنند و یا مدل خارجی آن را حتی با قیمت گزافی خریداری کنند.

 

کالای خواب خارجی و یا داخلی؟

 

کالای خواب را می توان شامل اقلامی چون روتختی، تشک و حتی خود تخت خواب و بالش ها دانست. کارگاه ‌های ایرانی این روز ها در این صنعت بسیار پیشرفته شده‌ اند و به نحوی نبض بازار را در دست گرفته‌ اند. در این بخش به شما پیشنهاد می ‌کنیم برای خرید تشک و هر گونه کالای خوابی از تولید کننده ‌های ایرانی حمایت کنید و از محصولات ایرانی استفاده کنید.

لازم به ذکر است که تخت‌ خواب ‌های خارجی و به طور کلی کالای خواب ساخت کشور ‌های خارجی این روز ها در بازار بسیار کمتر دیده می‌ شود.

 

روفرشی یزد یا روفرشی ترک ؟

 

اگر کمی در مورد خرید روفرشی بازار را بالا و پایین کرده باشید خواهید دید که این بازار به دو قسمت روفرشی یزد و روفرشی ترک تقسیم شده است. البته با اختلاف اندکی می ‌توان گفت این روز ها سهم تولید روفرشی جدید متعلق به یزد بیشتر از واردات روفرشی ترک می ‌باشد.

 

کاربرد روفرشی یزد و ترک

 

به طور کلی چه روفرشی ترک باشد و چه روفرشی ساخت یزد اما روفرشی یزد محصولی است پارچه ای ضخیم، که برای پهن کردن بر روی فرش استفاده می ‌شود، این پارچه ضخیم پهن شده بر روی فرش باعث می شود که فرش منزل شما بر اثر آفتاب های طولانی مدت و رفت و آمد زیادی که صورت میگیرد کیفیت خود را از دست ندهد و فرش شما مانند روز اول با کیفیت باقی بماند.

در طراحی هر روفرشی بسته به سبک و فرهنگ زندگی آن کشور از طرح هایی استفاده می‌ شود که نزدیک به طرح فرش‌ های موجود در بازار باشد. همانطور که گفته شد در حال حاضر رقابت میان تولید روفرشی ایرانی یزدی با وارادات روفرشی ترک در این بازار بسیار قوت گرفته است.

از طرفی کیفیت روفرشی ترک که در انواع مختلف روفرشی های کوبلنی و ابریشمی و … وجود دارد بسیار بالاتر از روفرشی ساخت داخل می‌ باشد و شاید علت اینکه روفرشی یزد نتوانسته است مثل تولید کنندگان داخلی کالای خواب بازار را کاملاً بدست بگیرد همین اختلاف کیفیت آن می‌ باشد.

انتخاب میان بین روفرشی یزد و ترک کار بسیار دشواری است و در بیشتر موارد به سلیقه و خواسته شما بر می ‌گردد چه بسا، بسیاری از افراد هستند که اعتقاد به خرید کالای ملی داشته و یا از کیفیت روفرشی ترک راضی نبوده و مشابه ایرانی آن را تهیه می‌ کنند.

دیدگاه‌ها ۰

*
*

*

code