انواع باکس ثابت و باکس جک دار

انواع باکس ثابت و باکس جک دار

انواع باکس ثابت و باکس جک دار

 

سرویس های قدیمی امروزه جای خود را به سرویس های کم جا و سبکی داده اند، به نام باکس. سر تا سری پوشیده از پارچه طوری که دقیقاً با تشک یکی به نظر می آید. انواع باکس ها: باکس ثابت و باکس جک دار و … پوشیده در پارچه های مختلف هستند.

 

انواع تخت خواب باکس ثابت ، باکس جک دار:

 

امروزه اشکال متفاوتی از نسل جدید سرویس خواب ها روانه بازار شده است که دیگر شبیه به سرویس خواب های گذشته نمی باشد.

از جمله این نسل جدید سرویس خواب، انواع باکس هستند. باکس یک چهارچوب و اسلکت فلزی یا چوبی مخفی می باشد که با پارچه از جنس مختلف مثل مخمل پوشانده شده باشد، و به صورت تخت خواب سر تا سری پوشیده از پارچه، یکدست دیده می شوند.

 

به طور کامل تر، این باکس ها، سرویس خواب مدرنی هستند که مثل نسل قدیم، دارای بدنه و تاج چوبی یا فلز یا ام دی اف ( MDF )، نبوده و ظاهری ساده تر ولی زیباتر و اِشغال فضای کمتر، به محیط می بخشد.

 

البته در مورد تاج های این نوع تخت خواب های مدرن، می توان هم از تاج های ساده و پارچه ای استفاده کرد و هم از مدل های لمسه کاری شده برای ایجاد زیبایی بیشتر بر روی تخت می باشد.

 

انواع باکس شامل باکس ثابت، باکس جک دار، و بر اساس ابعاد به باکس یک نفره و یا باکس دو نفره تقسیم می شوند.

 

باکس ثابت:

تخت خواب باکس ثابت، معمولاً در مکان هایی مثل هتل ها دیده می شود. با ظاهری این گونه: تشکی پارچه ای با پایه های روی زمین می باشد.

البته در باکس ثابت، تشک اصلی که دقیقاً مشابه باکس ثابت است، روی چهارچوب یا اسکلتی است که دارای اسکلت چوبی در شرایط معمولی، و اسکلت فلزی برای آب و هوای مرطوب است.

باکس ثابت، همان طور که از نامش پیداست، ثابت و بدون هیچ فضا یا کشویی در زیر تشک می باشد.

پارچه های مورد استفاده در باکس ثابت از هر نوع جنس و یا رنگی می توانند باشند. البته رنگ های ساده مثل طوسی، کرم، سفید بیشتر رواج دارد. همچنین جنس پارچه ها از مخمل، جیر و انواع دیگر هم می توانند باشند.

 

باکس جک دار:

این باکس ها، از نظر ظاهر و ساختمان و متریال به کار رفته، تفاوتی با باکس ثابت ندارند فقط تنها تفاوت این دو نوع باکس، در فضای خالی است که در زیر تشک در نظر گرفته شده است.

 

به این شکل که به راحتی و با کمک جک های به کار برده شده، تشک بالا رفته و می توان از فضای زیر تشک که به مساحت خود تشک است، استفاده بهینه کرد.

باکس یک نفره:

باکس یک نفره ابعادی برای استفاده تک نفره دارد. می توانند از نوع باکس ثابت و یا باکس جک دار باشند.

 

باکس دو نفره:

باکس دو نفره برای استفاده دو نفره ساخته شده است و ابعادی مشابه سرویس خواب های دو نفره معمولی دارد، البته با ظرافت بیشتر.

 

مزایای استفاده از باکس ها به جای تخت خواب های معمولی:

– قیمت مناسب تر
– حمل و نقل آسان تر
– بدون احتیاج به نصاب و باز و بسته کردن در هنگام جا به جایی
– وزن کمتر
– دارای تشکی با استقامت و دوام بیشتر نسبت به تشک های معمولی
– تبدیل بعضی از انواع مدل های باکس تخت خواب، به باکس های تاشو هم اشاره کرد که مناسب اتاق های کوچک می باشد.

 

پارچه های مورد استفاده در باکس ها، چه باکس ثابت و چه باکس جک دار و انواع دیگر آنها، معمولاً از جنس مازراتی، بوگاتی و یا جیر می باشد.

 

اگر به دنبال تنوع، راحتی و مدل های مدرن سرویس خواب هستید یکی از پیشنهاد ها به شما انواع باکس می تواند باشد.

دیدگاه‌ها ۰

*
*

*

code