آسوده بخوابید!

آسوده بخوابید!

خواب آسوده داشته باشید

 

بسیاری از افراد هستند که نمی ‌توانند خوابی آسوده و با خیال راحت داشته باشند هنگامی که بر روی تشک خواب خود می‌ روند بارها و بارها در طول شبانه روز از خواب پردیده و در نهایت با کسل ترین حالت ممکن از خواب بیدار شده و به دنبال امور روزانه خود می ‌روند. 

نداشتن خواب آسوده و استراحت مناسب علاوه بر عواقب جسمانی و روحی می ‌تواند با مختل کردن کار شما خسارت مالی نیز به شما وارد کند. اما چاره چیست؟! معمولاً چاره در ریشه است! یعنی شما باید به دنبال ریشه این بدخوابی خود باشید. گاهی اوقات ریشه بی خوابی شما می ‌تواند در مشکلات متکا و تخت خواب و یا نامناسب بودن تشک و کالای خواب شما باشد و گاهی می‌ تواند ریشه در روحیات شما فشار هایی همچون استرس و افسردگی داشته باشد.

 

خوردن غذاهای حاضری و چرب ممنوع

 

از خوردن غذا هایی که استرس القا می ‌کنند خودداری کنید. برای مثال وقتی غذایی می‌ خورید که توانایی پذیرشش را ندارید دستگاه ایمنی با ورم کردن واکنش خود را نشان می ‌دهد و هورمون استرس را تولید می ‌کند. این افزایش هورمون استرس منجر به افزایش ضربان قلب می‌ شود.

 

این مقاله هم برای شما مفید است: ویژگی های یک تشک خوشخواب چیست؟

 

قند خون را متعادل کنید

 

قند موجود در غذا هایی که قبل از خواب خورده می ‌شود روی خوابیدن تاثیر بدی دارد. برای راحت خوابیدن باید قند خون را متعادل کرد. بهترین راه آن کم کردن مصرف برنج سفید، نان، نوشیدنی های شیرین و شکلات است. اگر قند خونتان بالا باشد کلیه ها به فکر دفع آن هستند و نمی ‌توانید راحت بخوابید.

 

کتاب بخوانید

 

کتاب خواندن قبل از خواب باعث کاهش ۶۸ درصدی سطح استرس می‌ شود. حدود دو سوم از بزرگسالان این مسئله را تایید کرده اند. زمانی که ذهن انسان در طول روز پر از دغدغه و نگرانی است داستان خواندن در آخر شب کمک زیادی به آرامش ذهن می‌ کند.

 

 

دیدگاه‌ها ۰

*
*

*

code